вторник, 12 мая 2015 г.

ЛИЦАР ДУХУ - ВОЛОДИМИР ВЕЛИКИЙ


Володимир Великий

Лицар Духу – саме так назвав Михайло Грушевський святителя Руси-України князя Володимира Великого. Цього року виповнюється 1000 років з дня його Успіння.
На виконання плану заходів, присвячених вихованню у учнів національно-патріотичних почуттів, для формування свідомості нинішніх і прийдешніх поколінь, з урахуванням положень Указу Президента України «Про вшанування пам'яті князя Київського Володимира Великого – творця середньовічної європейської держави Руси-України» у
 бібліотеці – філії №2  пройшла година державності  "Князь Володимир Великий та його місце в історії"  та організована виставка . Вчителем географії  та історії Пілявським Романом Миколайовичем  була організована   подорож у минуле з подальшим обговоренням про місце князя Київського Володимира Великого в історії України, як творця середньовічної європейської держави. На питання, які виникали у молоді під час спілкування вчитель надавав   змістовні відповіді.
У бібліотеці організовано літературну виставку  "Лицар Духу - Володимир Великий".
Розділи виставки поступово розкривають послідовність історичних подій – таких важливих у духовному житті українського народу.
На виставці представлені кращі зразки давньої літератури – «Повість минулих років», історичні книги М. Грушевського, енциклопедичні та довідкові видання, віршовані твори духовної тематики Т.Г. Шевченко та Л. Українки, науково-популярна література українських письменників
.
Історична довідка.
Християнська віра не була чимось чужим і незнаним для Володимира Великого. У Києві вже за князя Ігоря були християни, які мали свою церкву. Християнкою була його бабка, свята княгиня Ольга, яка його виховувала. Свята Ольга через різні причини не наважилася запровадити Христову віру у своїй державі. Те, чого вона не зробила, здійснив її внук — Володимир Великий. Він не тільки сам прийняв святе Хрещення, але охрестив увесь наш народ.

Князь Володимир вирішився прийняти святу віру не із Заходу, а зі Сходу, у візантійському обряді, бо як з Візантією, так і з Болгарією його пов'язували тісні політичні, культурні й економічні відносини. Він відчув своєю душею, що християнська віра у візантійському обряді найкраще відповідає психіці і ментальності нашого народу. Крім того, ця віра принесла зі собою богослужбу і святі книги зрозумілою для народу мовою. Володимир Великий, як подає наш літопис, охрестився 988 року і на святому хрещенні отримав ім'я Василія.
Охрестившись сам та знищивши поганські ідоли, князь Володимир насамперед охрестив своїх дванадцятьох малолітніх синів у джерелі на місці, що сьогодні відоме в Києві під назвою Хрещатик. За його наказом охрестився столичний город Київ та весь народ.
Дякуємо за співпрацю колективу школи №1, вчителю географії та історії школи №3 – Пілявському Роману Миколайовичу.




Комментариев нет:

Отправить комментарий