Одним із найважливіших інструментів забезпечення безпеки в громадах є побудова сталих партнерських відносин між поліцією та населенням. Саме до такої взаємодії спонукав тренінг «Патрульна поліція: взаємодія з громадою», який провели бібліотекарі ЦМБ за підтримки Ради міжнародних наукових досліджень та обмінів IREX для старшокласників ЗОШ № 1 на базі філії № 2.
На захід було запрошено дільничного офіцера поліціїСвітловодського відділу поліції Максима Пащенка та представника бюро правової допомоги Максима Ільченка, які надали роз’яснення щодо запровадження в Україні нового підходу до роботи поліції, які закладені в новому Законі України «Про Національну поліцію», де вперше визначено необхідність встановлення партнерських засад взаємодії поліції і населення.
Учасники тренінгу дізнались про роботу нової поліції, яким чином відбувається попередження правопорушеньта про необхідність співпраці громадян з місцевоюполіцією.
На заході були представлені відео сюжети: «Насильство в сім’ї»; «Алкоголь за кермом»; «Безпека на вулиці», після перегляду яких відбувалось активне обговорення, розгляд виявлених порушень та можливості щодо вирішення проблем домашнього насильства, водіння автомобіля в нетрезвому стані, злочинності на вулиці.
За допомогою тренера учні вчились вести дискусію, відстоювати свою позицію та мислити креативно. А запрошені спеціалісти надавали експертну оцінку відповідям учнів. Максим Пащенко наголосив на актуальності даної теми та необхідності вихованню в собі таких якостей, як відповідальність та небайдужість. Тому, ставши свідком правопорушення, випадковий свідок не зобов’язаний втручатись, але повинен обов’язково викликати поліцію та довірити це тим, для кого – це є професією.
Одним з головних висновків, які зробили учасники тренінгу – це забезпечення правопорядку за допомогою комунікації між поліцією та громадськістю й органами місцевого самоврядування, що призведе до зміцнення суспільних зв’язків, консолідації населення, а також посилення громадського контролю.
Комментариев нет:
Отправить комментарий