Цьогоріч свято припало на 16 травня. В цей день багато мешканців нашого міста вдягнули вишивані сорочки і плаття.
День вишиванки почали
відзначати в 2006 році за ініціативи студентки Чернівецького університету ім.
Федьковича Лесі Воронюк. Дівчина запропонувала одногрупникам прийти в один день
у вишиванках. Ідею підхопили студенти, а потім і викладачі, а згодом у вишиванках
ходили Чернівці. З роками День вишиванки став міжнародним святом.
Дату святкування не
просто призначили на робочий день. Цим українці демонструють, що вишиванка може
бути стильним і повсякденним одягом, а не тільки святковим вбранням.
Варто відзначити, що техніка прикрашання одягу вишитими візерунками пішла ще з часів Київської Русі. В 17 столітті техніка стала більш доступною для широкого кола людей, тому одяг вишивали більшість мешканців України. Кожен регіон мав свої власні техніки. Так для вишитих сорочок Кіровоградщини притаманні риси Київщини, Полтавщини — сусідніх регіонів центральної частини України. Для вишитих сорочок нашого регіону характерною є брокарівська вишивка — це червоні й чорні кольори та хрестик, а також характерними для вишивки на Кіровоградщині були квіти, переважно троянди, зустрічається також і виноград.
У нашому місті також відзначили День вишиванки. Захід розпочався в КЗ «Світловодський міський краєзнавчий музей». До слова були запрошені начальник управління культури та туризму Тетяна Головачова та міський голова Андрій Маліцький. А потім розпочалася урочиста хода до символічного знаку на нашій набережній «Я люблю Світловодськ». Мешканців міста привітали енергійним танцем молодь Світловодщини, а потім жителі долучилися до написання привітань на прапорі для наших воїнів.
День вишиванки 2024 року проходе за умов повномасштабної війни, що підвищує важливість свята. Ця дата поєднує українців, прославляє нашу культуру, виховує любов до національних символів .
Наша вишиванка – наша ідентичність!
Комментариев нет:
Отправить комментарий