понедельник, 26 ноября 2012 г.

День пам`яті жертв Голодомору
24 листопада Україна та світ згадають мільйони вбитих геноцидом
24 листопада 2012 р. в День пам`яті жертв Голодоморів Україна згадала найбільшу трагедію українського народу та вшанувала память про невинно-убієнних.
Цьогорічне вшанування пам'яті жертв Голодомору присвячене доброчинцям - тим людям, які в непростий час чинили добро, рятуючи від голоду співвітчизників у 1932-1933 роках.
Мова йде про людей, які рятували інших від голодної смерті - роздавали, хліб, напували та зігрівали. Серед них - освітяни, лікарі, пересічні селяни, багатодітні матері.

Понад 2 тисячі людей у столиці взяли участь у ході від станції метро «Арсенальна» до Національного музею "Меморіал памяті жертв Голодоморів в Україні". Молоді люди пронесли у скорботній ході дві сотні свічок зі стрічками, на яких були вказані імена людей, що рятували інших від голоду. На території музею за участі представників опозиційних політичних партій та громадських організацій, духовенства УПЦ КП та УГКЦ Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет відслужив чин панахиди за померлими. Від імені Громадського комітету з відзначення 80-х роковин трагедії Голодомору слово мав Євген Сверстюк. 
По всій країні відбулися скорботні заходи, зокрема покладання вінків до пам'ятних знаків і місць поховання.
На всій території України були приспущені державні прапори й обмежене проведення розважальних заходів.

Комментариев нет:

Отправить комментарий