среда, 8 мая 2013 г.

День Перемоги                                   

 День Победы, как он был от нас далек,
Как в костре потухшем таял уголек»
— День Победы
День Перемоги, який є одним з найбільш шанованих свят у СНД, відзначається 9 травня. Це свято — радісне і одночасно сумне нагадування про історичну перемогу людства над фашизмом. Велика Вітчизняна війна почалася в 1941 році.
Шлях радянської армії до Дня Перемоги був дуже складним. У цій війні полягли мільйони громадян радянських республік. Вирішальною в цьому протистоянні виявилася Берлінська операція, в якій були задіяні понад 2,5 мільйонів осіб. Всього за добу армія СРСР втратила в Берліні 15 000 чоловік, а за час всієї операції — 78 000 чоловік.
«Были версты, обгорелые, в пыли, —
 Этот день мы приближали как могли»
— День Победы

Крім того, за два тижні постійних боїв Червона Армія втратила величезну кількість бойових машин, у тому числі мінометів і літаків.
9 травня 1945 року в Москву був доставлений акт про капітуляцію, підписаний представниками Німеччини. Це і було головне свідчення перемоги над фашистською Німеччиною. Історичну подію Радянський Союз відзначав на Параді Перемоги 24 червня 1941 року. День Перемоги символізує героїзм і сміливість радянських солдатів, які йшли проти ворога, ризикуючи життям. І саме ця відвага допомогла їм завоювати найважливішу перемогу над ворогом для всього світу.

«Этот День Победы Порохом пропах,
Это праздник, С сединою на висках.
Это радость Со слезами на глазах»
— День Победы

 Комментариев нет:

Отправить комментарий