вторник, 6 мая 2014 г.

День Перемоги! Знов білим цвітом вкрилися сади, І знов приходить свято Перемоги !


ПАМ’ЯТЬ
І живуть у пам’яті народу
Його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів
Грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі,
Котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій,
Як зіницю ока, берегти.
                        В. Симоненко       


9 травня 1945 року назавжди ввійшло в історію як День Перемоги у найбільшій і найкривавішій війні на нашій планеті над німецько – фашистськими загарбниками.
Для українців, як і для всіх інших народів, Велика Вітчизняна війна була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє.
Напередодні свята  Перемоги  6  травня в  бібліотеці – філії №2  пройшов  урок мужності   «Знов білим цвітом вкрилися сади, І знов приходить свято 
Перемоги !», на який були запрошені учні  6-7 класів  ЗШ №1. Директор краєзнавчого музею  Віктор Сергєєв розповів присутнім про події, які відбувалися на території нашого краю під час Великої Вітчизняної війни, про нові факти з  історії розшуку  наших героїв – земляків. Цікаво було дізнатися про героїчні вчинки льотчиків : 20 – річного Івана Дмитровича Педько та 25 – річного Григорія Івановича Педько, уродженців с. Калаборок ( затоплена територія Кременчуцького водосховища). З  книги «Пітьма над Тясмином»   Віктор Сергєєв  зачитав уривок з  останнього  листа солдата до матері і сестри  з фронту , що дуже вразило, це те , що солдат  на слідуючий день був  вбитий.   
В бібліотеці була  презентована виставка – реквієм «Вклонімося великим тим рокам», лунали мелодії та вірші, присвячені  Великій Перемозі.
Завдяки  надання краєзнавчим музеєм  артефактів  Великої  Вітчизняної  війні, молодь мала можливість  потримати  в руках і  побачити : солдатську каску, казанок, планшет польовий, портсигар, міну, гранату Ф-1, стабілізатор мін,фронтовий світильник, дуло автомата ППШ…

Від імені  жителів нашого міста , від імені усіх нащадків і тих, хто ще має народитися  – ми вклоняємось Вам низько  за врятований світ!

З Днем Перемоги!
Про захід можна прочитати на сайті Інтернет - видання Світловодськ,  http://svetlovodsk.com.ua

1 комментарий: