четверг, 11 июня 2015 г.

"УКРАЇНА - МОЯ КРАЇНА" НАРОДОЗНАВЧИЙ ЕКСКУРС

«Україна – моя країна»  - під такою назвою пройшов народознавчий екскурс в  бібліотеці – філії №2  з учнями  пришкільного табору «Сузір’я ».
Немає в людини місця дорожчого, ніж те, де вона народилася, землі, на якій зросла…
Упродовж багатьох століть український народ безупинно творив своє, тільки йому властиве, духовне середовище, наповнюючи його своєрідними звичаями, ритуалами.
Звичаї народу – це ті прикмети, по яких розпізнається народ не тільки в сучасному, але і в його історичному минулому.
Народні звичаї охоплюють усі ділянки родинного, громадського і суспільного життя. Це ті неписані закони, якими керуються в щоденних і найбільш всенаціональних справах. Звичаї, а також мова – це ті найміцніші елементи, що об’єднують окремих людей в один народ, в одну націю.
А вишитий рушник в Україні посідає особливе місце. Рушники — це символ України, відбиття культурної пам'яті народу, в їх узорах збереглися прадавні магічні знаки, образи «дерева життя», символіка червоного кольору.
Рушник, являється обов'язковим атрибутом кожного свята, кожного весілля, предметом народного побуту, невід’ємним оберегом домівки. Адже, рушники і є відображенням культурного життя українського народу в візерунках яких відображені образи «берегині», «дерева життя», різні символи та прадавні магічні знаки про які і розповіли бібліотекарі.
Вправа  «Народознавче лото» та «Страви української кухні»  показала обізнаність дітей про народні звичаї, свята.
Діти з заохоченням  прийняли участь у майстер класі «Голуби миру» та
 флеш – мобі  «Ми за мир».

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми повернемо сучасному поколінню його історичні цінності, національні звичаї, традиції, обряди, все те, чим жив і пишався український народ.


Комментариев нет:

Отправить комментарий