пятница, 30 июня 2017 г.

ПРОФОРІЄНТАЦІЯ "НАВЧАЛЬНИЙ ЗАКЛАД: ВИБІР ЗА МНОЮ "(інформаційна година)


У  світі на даний  час існує  багато  різноманітних професій. Як зорієнтуватися  в  цьому  безмежному морі професій,  вибрати ту, яка  допомогла б успішно розпочати  самостійну  трудову діяльність, а  значить і  життєвий шлях. У  житті  кожного є момент, коли  необхідно  прийняти для себе.  Одне  з найважливіших рішень – вибрати справу  до  душі, за  покликанням. Вибір  професії,  вступ до самостійного  трудового життя іноді недаремно називають другим  народженням. Вибір  професії – складний  і  відповідальний шлях у  житті.  

Правильний вибір свого життєвого шляху старшокласникам допомагає зробити і бібліотека, щороку проводячи різні заходи. На юнацькому абонементі оформлена книжково- ілюстративна виставка "В твоїй професії - твоє майбутнє".
На інформаційній годині "Навчальний заклад: вибір за мною" юнаки та дівчата дізналися  про навчальні заклади різних регіонів України, отримали розробленою бібліотекарями пам'ятку тим, хто обирає професію.


                   Пам'ятка тому, хто обирає професію
Вибір професії - складний і відповідальний крок у твоєму житті.  Не  надавай вибір своєї майбутньої професії випадковій нагоді. Користуйся інформацією професіоналів. Професію треба вибирати обдумано, з урахуванням своїх здібностей, внутрішніх переконань (тільки байдужі йдуть куди доведеться), реальних можливостей, зваживши всі «за» і «проти».
З ЦІЄЮ МЕТОЮ:
Вивчи глибше самого себе:
Розберися в своїх інтересах (що тобі цікаво на рівні хобі, а що може стати професією), схильностях, особливостях свого характеру і фізичних можливостях.
• Подумай, які у тебе сильні і слабкі сторони, головні і другорядні якості.
• Ознайомся з професіями, які відповідають твоїм інтересам і здібностям. Прочитай побільше книг, статей, журналів.
Наміть попередньо обрану  професію або групу споріднених професій.
Поспілкуйся  з представниками обраних професій, постарайся побувати на робочому місці цих фахівців, ознайомся з характером і умовами праці. Продумай, як, де і коли можна спробувати свої сили в цій справі практично і - дій!
• Ознайомся з навчальними закладами, в яких можна отримати обрану професію.

• Прийнявши рішення, не відступай перед труднощами. Будь наполегливий у досягненні намічених цілей.

Комментариев нет:

Отправить комментарий