понедельник, 21 января 2013 г.

День соборності України


«В своїй хаті своя й правда, І сила, і воля»
— Тарас ШевченкоЗ 1999 року відзначається День соборності України. Тепер щороку 22 січня український народ святкує річницю з моменту підписання так званого акту «злуки», тобто договору про попереднє об'єднання УНР і ЗУНР.
«Шматок землі, ти звешся Україною.
Ти був до нас. Ти будеш після нас»
— Ліна Костенко


 Українська Народна Республіка була створена в січні 1918 року. В цей же час на території, яка раніше входила до складу Австро-Угорщини, утворилася Західноукраїнська Народна Республіка. Лідери нових держав зустрілися для визначення умов майбутньої злуки 22 січня 1919 року. Ця подія і поклала початок святкуванню Дня соборності України. Формально цей акт не втілився у створення незалежної держави, проте він став першим кроком до цієї історичної події, яка сталася вже в 1991 році з розпадом СРСР.


«Народ мій є! Народ мій завжди буде!
Ніхто не перекреслить мій народ!»
— Володимир Симоненко


В сучасній Україні значення Дня соборності не втратилося. Під час офіційних заходів, присвячених Дню соборності України, керівники держави наголошують на важливості єдності українських земель, яку необхідно зберігати й надалі, не піддаючись на   переконання щодо ментальних відмінностей українського Сходу та Заходу. 

«Кожному мила своя сторона»
— Г. Сковорода
Комментариев нет:

Отправить комментарий